Teorie stlačeného vzduchu

Správné řešení stlačeného vzduchu pro každou garáž

Od malých oprav až po servis pneumatik největších kamionů, Chicago Pneumatic Vám pomáhá udržet chod firmy přesně tak, jak chcete.

Chicago Pneumatic je po desetiletí zaměřeno na automobilový průmysl: rozumíme údržbě a opravě vozidel! Nejenže máme správné ruční nářadí, my také vyvíjíme, vyrábíme a poskytujeme potřebný stlačený vzduch a servis, který splní Vaše nejnáročnější požadavky, jakožto odborníka z oblasti automobilového průmyslu.

10 věcí, které byste měli zvážit při koupi nového kompresoru

Pokud zvažujete koupi kompresoru, nabídka je široká a může se zdát trochu složitá. Zde je 10 základních pravidel, které by Vám měly pomoci najít kompresor, který vyhovuje Vašim požadavkům.

1

Stanovte si způsob použití: pro kutily, profesionály nebo průmysl

Opravujete doma příležitostně? Nebo spíše potřebujete nepřetržitý proud vzduchu pro spuštění různých aplikací ve Vaší továrně?

2

Definujte nářadí, se kterým budete pracovat

Definujte celkový požadavek na volný přívod vzduchu (FAD). FAD je často vyjadřován v CFM (tedy v krychlových metrech na metr) nebo l/m

Nafouknutí Vašeho horského kola vyžaduje mnohem menší proud vzduchu a nižší tlak než při práci s profesionální stříkací pistolí. K výběru správného kompresoru potřebujete znát celkový CFM (m3/m) všech Vašich individuálních vzduchových aplikací. Přidejte další marži 25%, abyste mohli pokrýt neefektivnost ve Vaší elektrické síti a další. FAD je nejdůležitějším kritériem výběru.

Vzorec: požadovaný CFM = (CFM nářadí 1+ CFM nářadí 2 + CFM nářadí n) + 25% celkového CFM

3

Definujte Váš způsob použití: příležitostně, přerušovaně, často

Technologie pístových kompresorů je vhodná pro příležitostné či přerušované použití. Pro časté použití je vhodná technologie litinových pístů a šroubových kompresorů.

4

Definujte požadavky Vašeho zařízení na prostor: fixní, pohyblivé, vzdálené zařízení a horizontální nebo vertikální tlaková nádoba

Pro jednoduchý a pohodlný přesun Vašeho kompresoru se poohlédněte po kompresoru s rukojetí a na kolečkách. Pro vzdálený servis vezměte v úvahu motorem poháněný kompresor. Pokud bude kompresor stát na místě, vyberte si zařízení s pohodlnými tlumiči vibrací a širokým stabilním základem. Pokud jste nuceni zmenšit pracovní prostor kompresoru, vyberte si vertikální tlakovou nádobu.

5

Definujte pohodlí, které potřebujete z hlediska hlučnosti

Pokud máte kompresorovnu a síť vzduchu oddělenou od pracovního prostoru, pak jsou požadavky na hlučnost minimální. Pokud chcete kompresor umístit blíže k Vašemu pracovnímu prostoru, pak jsou pro Vás ideální kompresory odhlučněné.

6

Definujte Vaše požadavky na elektrické připojení

Zkontrolujte, zda potřebujete jedno- nebo tří-fázový kompresor. Pokud požadujete variabilní průtok a více než 5 minut zátěže, uvažujte o kompresoru s frekvenčním měničem. Většinu času Vaše spotřeba vzduchu nebude konstantní, takže můžete získat hodně na energetické účinnosti.

7

Definujte velikost Vaší tlakové nádoby

Standardně navržená velikost nádoby pro běžné použití Vámi vybraného kompresoru bude vyhovovat Vašim potřebám, protože design kompresoru je založen na letech zkušeností.

8

Definujte příslušenství, které potřebujete

Máte subtilní vzduchové připojení nebo se hodně zajímáte o životní prostředí, takže potřebujete speciálně čistý nebo suchý vzduch? Řešení kvality vzduchu
jako sušičky a filtry existuje v mnoha podobách, oddělené nebo integrované pokud požadujete vzduch bez vlhkosti.

9

Zkontrolujte značku kvality

Pro optimální návrat investice zkontrolujte záruku kompresoru, zda výrobek odpovídá ISO normám a zda jsou použity originální náhradní díly. To Vám zaručí koupi kompresoru s dlouhou životností.

10

Zkontrolujte dostupnost údržby, dílů a servisu

kontrolujte provozuschopnost zařízení, servisní intervaly a jestli je zaručen jednoduchý přístup k náhradním dílům a servisům.

Chcete si ověřit Váš výběr?

Náš tým je připraven Vám pomoci svými profesionálními radami ohledně kompresorů Chicago Pneumatic,
kontaktujte nás.

Petr Jurníček
U stadionu 4, 690 02 Břeclav
Tel.: +420 602 507 537

Chicago Pneumatic © 2012, 2024 - všechna práva vyhrazena
Úvodní strana | Mapa stránek